22 uczniów z klas 4- 6 udało się 17 maja br. na wycieczkę. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku w Łańcucie - jednego z najładniejszych pałaców arystokratycznych w Polsce. Zobaczyliśmy jak w minionych wiekach żyli najbogatsi polscy magnaci i książęta – Pileccy, Stadniccy, Lubomirscy, Potoccy. Na zamku szukaliśmy duchów minionych czasów m.in. czarnego „ diabła łańcuckiego” tj. Stanisława Stadnickiego, błękitnego ducha Elżbiety Izabeli z Czartoryskich Lubomirskiej i białego duszka – amorka jej córki Julii. Było tak tajemniczo i niezwykle, że niektórym udało się ich nawet zobaczyć.

Potem poszliśmy do stajni i powozowni. Zwiedziliśmy ekspozycję przeszło 130 dawnych pojazdów: dorożek i karet.
Z kolej poznaliśmy piękną storczykarnię. Niektórzy uczestnicy zakupili sobie małe sadzonki , unikalnych i jedynych w swoim rodzaju storczyków. Rozwiną się one w przyszłości z pewnością w piękne okazy.
Pożegnaliśmy Łańcut i udaliśmy się do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicza” w Jasionce k/ Rzeszowa. Tam, w barze Bistro zjedliśmy wspólny obiad. Potem był czas dla nauki i zabawy na około 200 ekspozycjach. To niezwykłe miejsce urządzone jest na wzór centrum „Kopernika” w Warszawie.

Trafiliśmy też tam na zajęcia z wykorzystania lasera. Największą atrakcją okazał się symulator lotów i sterowanie robotem po Marsie. Każdy znalazł tu coś dla siebie. W powrotnej drodze zatrzymaliśmy się na lody, które zafundowała nam rada rodziców. Dziękujemy. Było wesoło i był to długi dzień pełen niezwykłych wrażeń.
Wycieczkę poprowadzili: Pani Danuta Szumacher i Pan Jerzy Rogalski.
Zobaczcie foto z wycieczki.