Nasza szkoła zakupiła w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” 2 komplety klocków LEGO Education Essential i 2 komplety klocków Prime, które z wykorzystaniem aplikacji Spike służą dzieciom do wspaniałej dydaktycznej zabawy. Po pierwsze - uczą one budować zgodnie z wzorem pokazanym na ekranie. Następnie po podłączeniu do komputerów dzieci programują wykonane urządzenia na komputerach i obserwują ich reakcję .

Uczniowie dobrze znają język programowania Scratch, dlatego jest im łatwo poruszać się również po tej aplikacji. Często realizują bardzo ciekawe pomysły. Dużą popularnością cieszą się projekty: „ Pies Kiki” „Huśtawka Idealna”, „Tancerz breakdance” czy „Miniaturowy minigolf”. Zajęcia w II okresie odbywają się w czwartki w godz. 14.45- 15.45.
Zajęcia te wzbogacają ofertę pracy naszej szkolnej świetlicy. Po zakończeniu realizacji planu nauczania z edukacji informatycznej w klasach I-III będą one prowadzone również na tych zajęciach. Przed nami z pewnością jeszcze wiele ciekawych projektów dzieci, o których napiszemy w kolejnej relacji... [JR]